Založ si blog

5 dôvodov prečo nepouživat windows

5 dôvodov prečo nepoužívať Windows!!!

 

bezpečnosť– jadro Windows je staré 2 roky teda každé dva roky pretože každá verzia Windows je od tej predošlej asi na 2-4 roky stará. výnimka je Windows xp a sedmička tam je rozdiel celých 7rokov. aktualizácie jadra sa v podstate nepíšu aktualizácie pre Windows sú  nefunkčné a ohrozujú ich hybridy na overovanie neoveriteľného… príklad originál Windows 7 kolegovi vyhlásila aktualizácia Windows za nepravú kópiu Windows 7 a to mal originál kúpený z počítačom!!!!

okrem iného hneď po pripojení na internet sa krútite v kruhu Windows, vírus, antivírový systém, firewall a opäť vírus Windows a modrá smrť. tak tomu ani náhodou nemôžem povedat bezpečný systém.

licencie– licencia je dokument upresňujúci  podmienky využívania služieb a produktov tj oficiálna definícia licencie lenže Microsoft nielen že ma tie licencie drahé to by my až tak nevadilo ale čo ma doslova dožiera že podmieňuje používanie ich produktov špehovaním  počítačov bodom v licencii eula  z Windows 7  alebo hlásením stavu počítača Microsoft-u.

súborový systém-

súborový systém systém Windows používa zastaralé filé systémy o ktoré sa treba mesiac čo mesiac starať čistiť upravovať a niekedy ani takáto častá údržba nepomáha.. tak napríklad fat 32 je súborový systém ktorí nevie spracovať so súborom väčším ako 4 GB čiže dvojvrstvové dvd sa pod ním ani nepokúšajte napaľovať.  Vždy to skončí neúspechom a vyhodením DVD. Okrem toho ten to file systém treba často kontrolovať od defragmentovavat a čistiť od zbytočných záznamov z ktorých nevyjde ani sám Microsoft.

na druhej strane tu je ntfs file systém ktorí už dokáže pracovať s veľkímy súbormi ale údržba je taká istá . a to som ešte nespomenul akí veľkí problém nastane pri obnovení diskov tohto tipu.

Siete-

ak chcete Windows pripojiť k internetu nestačí ako v Linuxe v prípade že váš operátor používa servery DHCP zastrčiť kábel do sieťovej karty a za chvíľu ste on-line to v prípade Microsoft-u nejde . musíte najprv zastrčiť kábel do sieťovej karty a potom ešte hodinu študovať v nápovede vytvorenie virtuálneho pripojenia pre Windows. A to už nehovorím o spôsobe  získavania nového software, ak poznáte weby tipu stahuj.cz alebo v prípade väčšieho katalógu download.com mate o software  postarané.. V Linuxe toto absolvovať nemusím ak potrebujem software mám naň správcu, kde bez spustenia firefox-u alebo opery nájdem nainštalujem, odstránim ale aj aktualizujem všetko v jednom kroku…

 

register

register používa Microsoft Windows ako svoju databázu úprav a konfigurácii všetkého v systéme.Lenže bohužiaľ kedže jadro tohto systému sa aktualizuje iba vydaním ďalšej verzie systému  sa doň za ten čas užívania dostanú záznamy aj všetkého škodlivého pre tento systém tím myslím záznamy alebo aj celé vírusy, spyware malware rotkity z emailov trojany a iné chuťovky.

no sa potom za nejakých pár dní táto databáza spadne a s ňou aj celí systém Windows. údržba čistenie ? Ak nemáte s tím dobré skúsenosti tak sa radšej o to ani nepokúšajte !!!. Porovnal by som to s alchýmiou.


 os batle

03.04.2013

Dnes si porovnáme opäť dvoch najväčších rivalov alebo živlov oheň vz voda alebo ak chcete linux vz windows nebudem sa nejako rozpisovať akí podstatný rozdiel je mať v počítači akýkolvek viac »

windows 8 alebo dalšia vista?

21.11.2012

pred vyše mesiacom nám Microsoft uvaril "nový" windows 8. my sa teraz pozrieme čo priniesol nové a ideme po priadku: BEZPEČNOSŤ- (zda sa že microsoft ma svojích ludí vsade): preto ho sem prepíšem: viac »

up Date informacii

21.11.2012

ovládanie Ubuntu pred prostredím Unity. V minulých vydaniach môjho blogu som ešte opisoval staršie ovládanie tejto distribúcii tzv GNOME panel alebo ak chcete GNOME 2.42 ktoré ako posledná viac »

oheň, plamene, požiar

Vo Veľkých Levároch horel les, zranený nebol nikto

20.08.2018 08:42

Hasiči po príjazde na miesto zásahu zistili, že ide o požiar veľkého rozsahu s dvoma ohniskami.

Afganistan, taliban

Taliban uniesol na severe Afganistanu vyše 100 ľudí vrátane žien a detí

20.08.2018 08:35

K únosu došlo napriek tomu, afganský prezident Ašraf Ghaní oznámil v nedeľu prímerie s Talibanom.

počítače, rýchlosť

Centrálny štátny nákup Čechom nefunguje, skonštatovali kontrolóri

20.08.2018 08:33

Centrálny nákup štátu po štyroch rokoch od spustenia v Českej republike nefunguje a neprináša očakávané úspory.

janov, most

Projektant mosta v Janove varoval už v roku 1979 pred hrozbou korózie

20.08.2018 07:52

Projektant už pred štyrmi desaťročiami upozornil, že stavba si bude vyžadovať údržbu, aby sa odstránila korózia vzhľadom na účinky morského vzduchu a znečistenia.

xteam

blog sa zaoberá linuxovými distribuciami, konkrétne Ubuntu ktorá je z môjho pohľadu najbližšie k užívateľovi ktorí až do teraz používal windows. viem že existuje asi ďalších 3000 distribúcii linuxového operačného systému lenže začiatočník sa v nich nevyzná a rýchlo stratí. preto som zvolil Ubuntu .

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 28645x
Priemerná čítanosť článkov: 1432x

Autor blogu